• Misja

• Przyjmujemy, że odniesieniem dla realizowanego przez szkołę procesu wychowania jest ewangeliczny porządek wartości. Uznajemy za patronem naszej społeczności Piotrem Jerzym Frassatim, że najpełniejszy wyraz tego porządku, a jednocześnie źródło naszej inspiracji, stanowić będzie osiem błogosławieństw udzielonych przez Boga człowiekowi.

Jesteśmy szkołą, która swoje działania opiera na takich wartościach jak: miłość, katolicka szkoła, uczciwość i prawda. Istota tworzenia szkolnej społeczności opiera się na zgodnym współistnieniu, współpracy trzech środowisk: Kościoła, domu i katolickiej szkoły. Realizujemy proces wychowania w poszanowaniu godności drugiego człowieka, respektując jego prawo do własnej tożsamości. Podstawą naszego działania jest nastawienie na rzetelne kształcenie i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego pełnienia ról społecznych.

Kształtujemy umiejętności społeczne: komunikowania się, rozwiązywania problemów, współpracy w zespole, jednocześnie stymulując formowanie własnej osoby, planowanie własnego rozwoju oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań uczniów. Za rzecz szczególnej wagi uznajemy budzenie postaw patriotycznych, dostrzeganie wartości rodzimej kultury, jako dziedzictwa wnoszonego przez Polskę do tworzącej się w Europie wspólnoty wyznaniowych ojczyzn.

• Kontakty

• Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. Piotra Jerzego Frassatiego
      • sekretariat@spigksw.pl
      • admin@spigksw.pl
      • +48 95 7213 163 | +48 510 255 651
      • ul. Chełmońskiego 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski
      • 14 1140 2004 0000 3102 7934 3475
      • 599-14-75-817
      • Dyrektor: Leszek Weichert
      • Wicedyrektor: Dorota Troczewska

• Zmiany w szkole cieszą dużych i małych.
    • Chcesz rozwinąć pamięć, działać logicznie i kreatywnie?
    • Chemia jest super :)
    • Polska Niepodległa klasy 0-1