Aktualności

• Uczniowie klasy 2 projektowali szkoły dla swoich kolegów z Afryki - Tydzień Edukacji Globalnej

• To wspaniale móc chodzić do takiej szkoły jak nasza. Nie wszyscy uczniowie mają możliwość, aby uczyć się w takich warunkach. Po obejrzeniu filmu z cyklu "Była sobie Ziemia - edukacja" uczniowie klasy 2 projektowali szkoły dla swoich kolegów z Afryki. Na makietach zbudowali sale lekcyjne, ale nie zapomnieli też o studniach, stołówkach i toaletach. Są także boiska sportowe i place zabaw. Uczymy się, że warto wspierać potrzebujących.

• Szlachetna Paczka 2019

• Janusz 68 lat
            Kod Rodziny: LBU-2563-24757

Historia Rodziny
            Pan Janusz kiedyś był nauczycielem oddanym swojej pracy. Bardzo lubi rozmawiać i opowiadać o książkach, natomiast nie lubi poruszania tematu jego obecnej sytuacji. Zamyka się w sobie i ucina temat. Od momentu zachorowania na raka, pan Janusz całkowicie odizolował się od ludzi. Wstydzi się swojej biedy i stanu zdrowia. Jest także po udarze. W trudnej codzienności wspiera go opiekunka socjalna. Pan Janusz utrzymuje się z emerytury w kwocie 1115 złotych. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia pozostaje mu 375 złotych. Bardzo często nie dojada.

Piękno Rodziny
            Pan Janusz ma uroczy uśmiech, pokazuje nim, że ma w sobie siłę do dalszej walki z chorobą. Przytłaczają go wydatki i koszty utrzymania, ale gdy tylko wspomni się ciekawy tytuł książki zaraz bije od niego blask, dostaje energii i zaczyna pięknie opowiadać. Ma dar zaciekawiania słuchacza, aby ten z chęcią sięgnął po wybraną książkę.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:
            • Sokowirówka -osłabiony przez chorobę organizm wymaga przyjmowania dużej ilości witamin, stąd prośba o zakup sokowirówki.
            • Żywność: herbata, kawa, ryż, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne
            • Środki czystości: kapsułki do prania, płyny do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, mydło / żel myjący

W dniach 3 -5 grudnia organizujemy zbiórkę pieniężną na zakup sokowirówki oraz przyjmujemy żywność i środki czystości.

• Dzień Pluszowego Misia

• Czy wiecie, że święto to obchodzimy od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny?

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych - Teodor Roosvelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie.Wtedy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem
            w waszyngtońskiej prasie.

Jeden z producentów zabawek, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie
            w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.Odtąd pluszowe misie są najlepszymi zabawkami dla każdego.

• Spotkanie Bachmanem

• Dowiedziono, że słuchanie muzyki (zwłaszcza klasycznej) poprawia koncentrację, usprawnia pamięć i rozwija inteligencję. Pomaga również dziecku w skupieniu się  i lepszym przyswajaniu wiedzy. A poza tym podstawy muzyki klasycznej po prostu wypada znać.
            Dlatego też  zaprosiliśmy naszych uczniów na kolejne spotkanie z Bachmanem, podczas którego w  naszej szkole  rozbrzmiały utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki.

Trudno o lepszy repertuar w listopadzie - miesiącu, w którym obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

• Zabawy w laboratorium...

• Jak wykonać kolorowe wulkany? Czy można utopić olej w wodzie?

Z wodą eksperymentowali uczniowie klasy I zainspirowani:www.mamawdomu.pl